Środa Wlkp. – Rozbita szajka złodziei – FILM

Policjanci ze Środy Wielkopolskiej zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za szereg włamań i kradzieży. Kryminalni powiązali zatrzymanych z przestępstwami, do których doszło w kilku powiatach Wielkopolski. Oprócz elektronarzędzi i sprzętu rtv, funkcjonariusze odzyskali dwa skradzione samochody. Podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia.


Od kilku tygodni na terenie powiatu średzkiego dochodziło do różnych włamań, w których łupem padały m.in. butle z gazem. Funkcjonariusze z Komedny Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej zaangażowali się w rozwiązanie tej sprawy. Detektywi ustalili mężczyznę oraz jego dwóch wspólników odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Do zatrzymania członków grupy doszło 2 marca br.

Kryminalni nie poprzestali jednak na rozliczeniu złodziei wyłącznie za kradzieże samych butli z gazem. Dalsza praca nad sprawą pozwoliła powiązać zatrzymanych mężczyzn z wieloma innymi kryminalnymi zdarzeniami. Okazało się, że cała trójka grasowała od kilku tygodni po Wielkopolsce i korzystając z nadarzających się okazji kradła wszystko, co miało większą wartość. Kryminalni ze Środy Wlkp. ustalili, że włamywacze dokonywali włamań na terenie całego powiatu średzkiego, ale również powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego i poznańskiego.

Policjanci przeszukując pomieszczenia należące do przestępców zabezpieczyli ogromną ilość sprzętu pochodzącego z przestępczego procederu. Wśród nich były butle z gazem, elektronarzędzia, radia, katalizatory i kradzione tablice rejestracyjne. Ponadto średzcy ustalili, że cała trójka jest zamieszkana w kradzież dwóch pojazdów marki bmw i peugeot, które podczas prowadzonej sprawy zostały również odzyskane.

Mężczyźni za wszystkie popełnione przestępstwa usłyszeli zarzuty. Zatrzymanym mieszkańcom powiatu poznańskiego grozi nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Środa Wlkp. – Edyta Kwietniewska