SZOK! Posiadając narkotyki i będąc pod ich wpływem, prowadził auto pomimo zakazu sądowego!

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zbąszyniu wyeliminowali z ruchu kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę, będąc pod wpływem amfetaminy i marihuany. Ponadto 41-latek posiadał ją również przy sobie podczas kontroli. Jakby tego było mało….mężczyzna za nic miał sobie także zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Zapewnianie bezpieczeństwa na drogach powiatu nowotomyskiego to jeden z priorytetów nowotomyskich policjantów. Każdego dnia wszyscy policjanci kontrolują setki pojazdów. Niestety cały czas mamy do czynienia z kierowcami, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Potwierdził to przypadek, który zaistniał w ubiegłym tygodniu o godzinie 16:30 w Zbąszyniu na ul. Wypoczynkowej. Wówczas to dzielnicowi zatrzymali do kontroli osobowego VW Polo, którym kierował 41-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Nic nie wskazywało na to, że mężczyzna może mieć na bakier z prawem. Jednak zadane przez stróżów prawa pytanie, czy posiada przy sobie jakieś substancje narkotyczne, wywołało u niego duże zdenerwowanie. Kontrola osobista wyjaśniła wszystko. Mężczyzna ten posiadał przy sobie woreczek foliowy, w którym znajdowała się niewielka ilość marihuany.

To jednak nie koniec. Funkcjonariusze postanowili przebadać kierowcę na zawartość narkotyku w organizmie. Kolejny raz przeczucie ich nie zawiodło. Przeprowadzone w szpitalu badanie wykazało, że mężczyzna wsiadł za kółko swojego VW będąc pod działaniem amfetaminy i marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

To jednak nie koniec przestępstw jakie popełnił tego dnia. Dalsze czynności prowadzone z mężczyzną wykazały, że posiada on również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Tomyślu.

Teraz ponownie stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Źródło: KPP