Wieża widokowa w Świętnie otwarta !!!

Uprzejmie informujemy, że po zakończeniu czynności odbiorowych wieża widokowa w Świętnie została udostępniona do zwiedzania. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, jednocześnie prosimy o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo oraz porządek wokół obiektu. W załączeniu regulamin użytkowania wieży widokowej.

Prosimy o parkowanie aut na wydzielonych stanowiskach postojowych wzdłuż drogi leśnej, uprzejmie informujemy, że długość przejścia między wieżą a parkingiem wynosi ok. 1 km.

pwl 20160514a

W dniu 20 listopada 2015 r. została zawarta umowa o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na realizację projektu pn. „Budowa wieży obserwacyjno – widokowej na terenie leśnictwa Świętno”. Wysokość środków zaangażowanych w ten projekt przez Fundusz to 250 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

Zadanie inwestycyjne objęło wykonanie wieży na jednym ze wzniesień w okolicach Świętna. Wieżę wybudowano w technologii bazującej na konstrukcji z elementów drewnianych, oraz dodatkowych elementów stalowych. Obiekt zaprojektowany jest na planie trójkąta równobocznego. Główne elementy wieży to trzon wieży, klatka schodowa oraz pomost widokowy z zadaszeniem. Wieża ma wysokość około 30 m.

Kliknij -> Regulamin korzystania z Wieży Widokowej

Źródło: UM Wolsztyn