Wolsztyn/Boszkowo – Po pijaku, bez prawka spowodował wypadek!

Zgłoszenie kradzieży pojazdu, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca w Starkowie oraz informacja o zdarzeniu drogowym, do którego doszło niedługo po tym w Boszkowie okazały się mieć wspólny mianownik. Policjanci z Wolsztyna i Leszna łącząc swoje siły doprowadzili do ustalenia, że oba zgłoszenia dotyczą 19-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. W miniony wtorek mężczyzna usłyszał zarzuty zagrożone karą do 5 lat więzienia…

05.07.2016r. policjanci Wydziału Kryminalnego wolsztyńskiej jednostki przedstawili zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu 19-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego. Przedstawienie zarzutu było finałem prowadzonych od 1 lipca czynności, związanych ze zgłoszoną przez mieszkańca Góry kradzieżą Volkswagena Tuarega, do której doszło w noc poprzedzającą zgłoszenie w Starkowie. Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że poszukiwany przez nich pojazd uczestniczył w zdarzeniu drogowym w Boszkowie na terenie powiatu leszczyńskiego. Ze względu na lokalizację obu zdarzeń sprawą zajęli się policjanci z Wolsztyna i Leszna.

Wspólne działania bardzo szybko doprowadziły do ustalenia okoliczności obu zdarzeń, pozwoliły też na wskazanie ich sprawcy.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, grupa znajomych, wśród których znajdował się dziewiętnastolatek przyjechała do domku letniskowego w Starkowie. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy mężczyzna i jego o rok starsza koleżanka opuścili swoich znajomych i przenieśli się do zaparkowanego na posesji samochodu należącego do gospodarza spotkania. W pewnym momencie nastolatek uruchomił silnik i ruszył w kierunku Boszkowa. Po kilkukilometrowej jeździe stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi doprowadzając do wywrócenia auta.

wl image001

Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała trafili do szpitala w Lesznie, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Oboje poddani zostali również badaniu alkotestem. Na tej podstawie stwierdzono, że zarówno mężczyzna jak i kobieta znajdowali się pod wpływem alkoholu. Urządzenie pomiarowe wskazało odpowiednio 0,96 i 1,28 promila alkoholu w organizmach obojga hospitalizowanych.

W ubiegły wtorek nastolatek został przesłuchany w Komendzie Powiatowej Policji w Wolsztynie. Początkowo utrzymywał, że pojazdem kierowała nieznana mu osoba, która oddaliła się po spowodowaniu wypadku. Mundurowi nie dali wiary tym tłumaczeniom. W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego, kierowania nim w stanie nietrzeźwości oraz jazdy bez wymaganych uprawnień.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego. Kara z jaką musi się liczyć to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wolsztyn, autor: Monika Żymełka / Wojciech Adamczyk