AKTUALIZACJA: Poznań – Uszkodził 28 aut! Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy!

Policjanci z Poznania publikują wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z uszkodzeniami 28 pojazdów zaparkowanych wzdłuż ulic Jasna Rola, Bolka, Naramowicka i na os. Kosmonautów w Poznaniu. Do aktów wandalizmu doszło w wieczorami 7 i 10 lipca br. Dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania sprawcy, Komendant Miejski Policji w Poznaniu przewidział nagrodę finansową.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ wyjaśniają okoliczności zdarzeń, do których doszło wieczorami 7 oraz 10 lipca br. Wówczas niezidentyfikowany mężczyzna poruszający się rowerem uszkodził szyby w pojazdach zaparkowanych wzdłuż ulic Jasna Rola, Bolka, Naramowicka i na os. Kosmonautów w Poznaniu. Ponadto mundurowi ustalili, że sprawca prawdopodobnie strzelał do zaparkowanych samochodów z wiatrówki. Policjanci odnotowali łącznie uszkodzenia 28 pojazdów.

Poszukiwany przez policjantów mężczyzna, mogący mieć związek ze sprawą, ma ok. 30-40 lat i 180 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała, ma jasne, blond włosy i charakterystyczne zakola. Poruszał się rowerem koloru ciemnego.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informację o tych zdarzeniach prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ.  Można się zgłaszać osobiście na osiedlu Jana III Sobieskiego 115 w Poznaniu lub telefonicznie pod całodobowymi numerami: 61-841-46-11, 997.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu przewidział nagrodę finansową dla osoby, który przyczyni się zatrzymania sprawcy zniszczenia pojazdów.

AKTUALIZACJA: Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ po informacjach od mieszkańców z poznańskiego Piątkowa, 11 lipca wieczorem, zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który był poszukiwany w związku z uszkodzeniami 28 pojazdów. Obecnie trwają z zatrzymanym czynności.

Źródło: KMP Poznań