Złotów – Dwukrotnie zatrzymany za jazdę po pijaku w ciągu 24 godzin!

Dwukrotnie w ciągu jednej doby został zatrzymany  przez złotowskich policjantów 41-letni mieszkaniec gminy Złotów. Mężczyzna zatrzymany został do policyjnej kontroli, kiedy kompletnie pijany jechał ciągnikiem rolniczym ulicami jednej spod złotowskich miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2 promile alkoholu. Kolejnego dnia mężczyzna znów wpadł podczas kontroli, tym razem jadąc motorowerem z wynikiem blisko 2 promili alkoholu. Mężczyzna usłyszy dwa zarzuty karne jazdy pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Do pierwszego zatrzymania doszło 28 lipca po godz. 11:00 na ulicy Kościelnej w Radawnicy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie otrzymał informację o dziwnym zachowaniu kierowcy ciągnika rolniczego. Kierujący ciągnikiem poruszający się ulicami miejscowości, miał widoczne problemy z utrzymaniem pojazdu na swoim pasie ruchu. Dzwoniący podejrzewali, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Na miejsce zostali skierowani policjanci złotowskiej drogówki. Patrol błyskawicznie zlokalizował kierującego ciągnikiem. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 41-latek był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze po wykonanych czynnościach zwolnili mężczyznę. Następnego dnia około 3.00 nad ranem w Złotowie policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na Al. Piasta zauważyli motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że motorowerem jedzie ten sam mężczyzna, który kilkanaście godzin wcześniej był zatrzymany za jazdę „na podwójnym gazie”ciągnikiem. 41-latek miał tym razem blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ze względu na swoje nieodpowiedzialne zachowanie 41-latek trafił do izby wytrzeźwień. Mężczyzna usłyszy ostatecznie dwa zarzuty karne jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Złotów