Ostrów Wielkopolski: Opiekunka okradła swoją podopieczną!Grozi jej 5 lat za kratkami!

Zarzuty kradzieży usłyszała 44-latka zatrzymana przez ostrowskich policjantów. Podejrzana opiekowała się 93-letnią kobietą. Jak się jednak okazało, podczas wykonywania tych obowiązków kobieta „zaopiekowała się” również złotą biżuterią pokrzywdzonej. Opiekunka odpowie za popełnione przestępstwo, które jest zagrożone karą nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zostali poinformowani o kradzieży mienia. Jak się okazało 93-letnia ostrowianka zorientowała się, że z mieszkania zniknęła złota biżuteria. Łącznie straty wyniosły ponad 1,5 tysiąca złotych.

Policjanci szybko ustalili, osobę podejrzaną, którą okazała się opiekunka starszej kobiety. Kobieta miała opiekować się starszą mieszkanką Ostrowa Wielkopolskiego i pomagać w czynnościach domowych. 44-latka wykorzystując nieuwagę podopiecznej skradła złotą biżuterię. Podejrzana składając wyjaśnienia, przyznała się do kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przestępstwo, które popełniła zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Małgorzata Łusiak/ RKG Źródło: Policja Wielkopolska