Poznań/Podrzewie – Finał wybuchu opony ciężarówki – betonowe rury w rowie!

24 sierpnia 2016 r. na drodze krajowej 92 w miejscowości Podrzewie pojazd członowy składający się z pojazdu marki Daf z naczepą przewożący rury betonowe wypadł z drogi i zjechał do rowu.

Po samoistnym wystrzale opony na osi kierowanej, kierowca gwałtownie zahamował, co doprowadziło do zerwania pasów mających zabezpieczać ładunek przed przemieszczaniem. Cały ładunek przesunął się do przodu łamiąc ścianę przednią naczepy a także częściowo uszkadzając kabinę kierowcy. Kierowca nie był w stanie utrzymać pojazdu w pasie jezdni i zestaw zjechał do rowu opierając się o wysoką skarpę. Cały przewożony ładunek uległ uszkodzeniu i nie nadawał się do dalszego przewozu. Użytkownicy drogi mogą mówić o wielkim szczęściu, bowiem w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

podrzewie 20160826_01

Inspektorzy Delegatury Wielkopolskiej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego do momentu przybycia straży pożarnej i policji.

Skutki zdarzenia drogowego usuwane były do późnych godzin wieczornych przy użyciu ciężkiego sprzętu.

Przedstawione zdarzenie obrazuje jak istotne znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach ma prawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku.

Źródło: WITD w Poznaniu