Środa Wielkopolska – 62-letni pracownik okradł firmę, w której pracował! Teraz grozi mu do 5lat za kratkami

Policjanci zatrzymali 62-latka, który okradł jeden ze średzkich zakładów pracy. Z firmy w której pracował skradł okablowanie linii produkcyjnej warte blisko 2 tysiące złotych. Za kradzież grozi mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Pod koniec grudnia policjanci ze Środy zostali powiadomieni przez kierownika jednej ze średzkich firm o kradzieży do jakiej miało dojść na terenie zakładu. Wszystko wskazywało na to, że ktoś chciał skorzystać przy okazji demontażu linii produkcyjnej i skradł okablowanie. Przewody, na które połaszczył się złodziej były warte blisko 2 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą, wytypowali grupę podejrzanych. Wśród nich nie zabrakło pracowników samego przedsiębiorstwa. Przypuszczenia śledczych potwierdziły się 28 grudnia 2016 roku. Tego to dnia kryminalni odnaleźli skradzione przewody u jednego z mężczyzn pracujących w zakładzie. 62-latek ukrył okablowanie w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą został zatrzymany. Postawiono mu zarzut związany z przywłaszczeniem cudzej rzeczy. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.