Piła – Kolejni złodzieje rowerów zatrzymani. Grozi im do 10lat

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile odzyskali dwa rowery, które zostały skradzione w lipcu br. Zatrzymali w tej sprawie 2 mężczyzn. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 2 tys. złotych. Teraz za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą śledczy, do zdarzeń doszło w lipcu bieżącego roku na osiedlach mieszkalnych w Pile. Nieznany sprawca, włamał się do pomieszczeń piwnicznych, wszedł do środka i ukradł rower. Natomiast drugi podejrzany zabrał rower z klatki schodowej.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniach pilscy kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców. Funkcjonariusze na bieżąco analizowali zebrane w sprawach materiały. Po kilkunastu dniach od popełnionych przestępstw, śledczy wpadli na ślad sprawców. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Piły, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali w całości skradzione mienie.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły w wieku 23 i 39 lat. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KPP Piła