Konin – Do sklepu przez… dach

W niedzielę późnym wieczorem policjanci patrolowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do Galerii nad Jeziorem przez… dach centrum. Mieli przy sobie liny i uprzęże. Twierdzą, że jedynie ćwiczyli wspinaczkę.

Około 23:00 w niedzielę oficer dyżurny konińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników ochrony Galerii nad Jeziorem o prawdopodobnej próbie włamania. Sytuacja była o tyle dziwna, że sprawcy próbowali dostać się do środka przez świetlik w dachu centrum handlowego.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Pracownicy ochrony wpuścili ich na dach, a tam mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 39 lat, którzy mieli narzędzia potrzebne do dostania się do wewnątrz. Kilka śrub od świetlika już zdołali odkręcić. Mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu.

7 marca podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. Mężczyźni nie przyznali się do niego. Twierdzą, że chcieli tylko doskonalić umiejętności wspinaczkowe.

KMP Konin – Marcin Jankowski