Leszno – Amatorzy kawy zatrzymani

11aPolicjanci z Komendy Miejskiej w Lesznie ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży marketowej. Trzech mężczyzn skradło z półki sklepowej 24 słoiki kawy rozpuszczalnej wartej ponad 500zł. Ich wizerunki zarejestrowała kamera monitoringu. Podejrzani zostali już osądzeni.

8 marca br. policjanci z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili, że w południe na terenie jednego z leszczyńskich marketów miała miejsce kradzież kawy. Ustalono, że dwóch mężczyzn zabrało z półki sklepowej 24 słoiki kawy rozpuszczalnej zapakowanej w oryginalne pakiety. Następnie mężczyźni opuścili sklep drzwiami przeznaczonymi dla klientów wchodzących, których otwarcie zainicjował stojący za nimi trzeci współsprawca. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 500zł. Przebieg kradzieży zarejestrowała kamera monitoringu sklepowego.

Policjanci ustalili tożsamość sprawców przestępstwa. Już w dwie godziny po kradzieży mężczyźni zostali zatrzymani na terenie miasta i osadzeni w policyjnym areszcie. To mieszkańcy Leszna w wieku od 20 do 30 lat. Mężczyźni są znani leszczyńskiej policji. Ich sprawa została rozpatrzona w tzw. trybie przyspieszonym. Zostali już osądzeni przez Sąd.

Źródło: KMP Leszno – Monika Żymełka