Krotoszyn – Zdemolował lombard, zniszczył kilka pojazdów, w tym radiowóz

25 kwietnia policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Krótko po 13.00 tego samego dnia na jednej z ulic Krotoszyna zdemolował lombard, zniszczył kilka pojazdów, w tym radiowóz. Ponadto kilku osobom groził pozbawieniem  życia. Na wniosek Policji i Prokuratury krotoszyński Sąd w stosunku do agresywnej osoby zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

W dniu 25 kwietnia po godzinie 13.00 Dyżurny Policji w otrzymał zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie. Miał on demolować lombard na jednej z krotoszyńskich ulic. Ponadto rzucał czymś w kobietę oraz parkujące w pobliżu samochody. Na interwencję udali się policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego. Po przybyciu na miejsce osoba ta skierowała napastliwe zachowanie w kierunku mundurowych.

Mężczyzna narzędziem przypominającym czekan zaczął niszczyć radiowóz. W stosunku do policjantów kierował groźby pozbawienia życia. Mundurowi natychmiast obezwładnili i skuli agresywnego napastnika. Po zatrzymaniu został przewieziony do komendy Policji, gdzie wykonano dalsze czynności. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego.

W trakcie prowadzonego postępowania ustalono, że mężczyzna chwilę wcześniej kierował agresję w stosunku do przypadkowych osób i pojazdów. Ustalono, że 4 osobom groził pozbawieniem życia. Trzymał wówczas w ręce przedmiot przypominający czekan, jak i kawałki szkła. Ponadto uszkodził 4 auta. Wstępnie straty oszacowano na kwotę blisko 5 tyś. złotych.

45-latek znany jest krotoszyńskiej Policji. Karany był wcześniej za rozboje, przywłaszczenia mienia, jak i zgwałcenie. Jego zachowanie wskazywało na rażące lekceważenie porządku prawnego. Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Krotoszyn