Sukces wolsztyńskich policjantów

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do IV Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do współzawodnictwa stanęło 18 dwuosobowych drużyn reprezentujących komendy miejskie i powiatowe oraz reprezentacja Wydziału Konwojowego KWP w Poznaniu oraz Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu.

Zawody, które odbyły się 18 kwietnia br., przebiegały dwuetapowo. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, składającego się z 30 pytań. Etap drugi to zadanie praktyczne, podczas którego patrole udzielały kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu potrąconemu przez samochód w symulowanych zdarzeniach. Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie. Świadczyć może o tym fakt, że pierwsze dwie drużyny w klasyfikacji końcowej dzieliły tylko dwa punkty.

wl obraz_096

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, drugie miejsce reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie w składzie st.sierż. Anna Mocek i post. Michał Piosik, a trzecie miejsce przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Zwycięzcy reprezentować będą garnizon wielkopolski w finałach krajowych, które odbędą się w Szkole Policji w Słupsku.

Drugie miejsce w Wielkopolsce to niewątpliwy sukces wolsztyńskich policjantów. Serdecznie gratulujemy !!!