XVII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Zespole Szkół im. „Polskich Noblistów” w Wielichowie odbył się XVII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcami w tegorocznym Turnieju okazali się uczniowie z Gimnazjum w Konojadzie oraz z Zespołu Szkół w Wielichowie w kategorii szkół podstawowych. Zwycięzcy będą reprezentowali nasz powiat w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 12 maja we Wrześni.

Poprawność konkurencji oceniali przedstawiciele grodziskiej Policji oraz wyznaczeni opiekunowie stanowiący trzon komisji oceniających w poszczególnych konkurencjach. Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej policji zadbali o prawidłowy przebieg konkurencji odbywającej się na miasteczku ruchu drogowego oraz na torze przeszkód.

gw11Zawody obserwowali również goście: Patron Honorowy Turnieju – Starosta Grodziski pan Mariusz Zgaiński, gdzie w imieniu Starosty przybył Sławomir Górny, Burmistrz Wielichowa pani Honorata Kozłowska, dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Wielichowie – pan Wiesław Daktera, pani Genowefa Feldgebel Sekretarz Gminy Wielichowo, współgospodarz Turnieju – Pierwszy  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim – komisarz Krzysztof Krawczyk. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli sponsorów, którzy od lat wspierają ten szczytny cel na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W imieniu Dyrekcji oraz Nauczycieli Zespołu Szkół w Wielichowie, jak również w imieniu Kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim kierujemy najserdeczniejsze podziękowania i ukłony w kierunku Starosty Grodziskiego oraz Burmistrza Wielichowa. Ogromne podziękowania należą się również wszystkim sponsorom – bez których byłoby bardzo trudno przeprowadzić takie zawody.

gw101

Zwycięzcami w tegorocznym Turnieju okazali się uczniowie:

w kategorii szkół podstawowych:

Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie w składzie: Aleksandra Bartkowiak, Natalia Malcherek, Adam Banach oraz Kamil Zarabski. Opiekun grupy: Bernadeta Kaczmarek

w kategorii gimnazjów:

Gimnazjum w Konojadzie w składzie: Karolina Bendowska, Katarzyna Kocurek oraz Diana Wenclewska. Opiekun grupy: Mariusz Poznaniak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcy finału powiatowego będą reprezentowali powiat grodziski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 12 maja br. we Wrześni.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.