KWP – złoty rajd rowerowy już za policjantami

„Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, a rezygnujący nigdy nie zwyciężają…” Złoty Rajd Rowerowy za nami. Tym razem uczestnicy pokonali 200 kilometrów. Mimo żaru lejącego się z nieba, wszyscy szczęśliwie dojechali do mety.

308-252765 308-252766 308-252770 308-252771

Niewątpliwymi zwycięzcami zostali uczestnicy Złotego Rajdu Rowerowego – policjanci Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komisariatu Wodnego Policji oraz członkowie ich rodzin, którzy na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Romanem Kusterem i Jego Małżonką w dniu 29.06.2019 roku przemierzyli na dystansie 200 km trasę Ringu dookoła Poznania.

Po kilkunastu godzinach wszyscy uczestnicy zameldowali się bezpiecznie na mecie rajdu. Te kilkanaście wspólnie spędzonych godzin pozwoliło na rozmowy i  integrację grupy, powodując czasami śmieszne sytuacje. Była to również okazja do zmierzenia się z własnymi słabościami, pokonując setki kilometrów na nasłonecznionych asfaltach, piaszczystych polnych ścieżkach czy leśnych duktach. Na szczęście nie doszło do kontuzji oraz awarii sprzętu. Jednak na pewno naszym sprzymierzeńcem nie była pogoda… Błękitne i słoneczne niebo powodowały, że ponad 30 stopniowy żar lał się na uczestników, co widać po naszych kolarskich opaleniznach…

Był to już trzeci rajd zorganizowany przez dowództwo i  funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu z cyklu trzech rajdów: Brązowy na dystansie 50 km zorganizowany w kwietniu, Srebrny na dystansie 100 km, który odbył się w maju z okazji 100-lecia powstania Polskiej Policji.

Podczas trzech rajdów wzięło udział w sumie 91 uczestników, którzy pokonali łącznie na rowerach 9000 km.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl